جداسازی اینترنت از شبکه داخلی جداسازی اینترنت از شبکه داخلی


بحث جداسازی اینترنت از شبکه داخلی یکی از دغدغه های رایج در بین سازمانهای دولتی/خصوصی میباشد. یکی از راهکارهای کم هزینه ، سریع و امن برای این موضوع استفاده از میزکار مجازی هست.


 

در شیوه میز کار مجازی، کاربر با استفاده از سیستم خود به شبکه محلی متصل بوده و کارهای جاری اداری خود را انجام میدهد. همزمان میز کار مجازی در اختیار کاربر قرار میگیرد که متصل به اینترنت و مجزا از شبکه داخلی میباشد و امکان استفاده از اینترنت را در فضایی ایزوله و امن برای کاربر فراهم می آورد.

محصول PVM Desktop شرکت پویش، محصولی جهت برپاسازی میزکار مجازی در سازمانها میباشد. PVM Desktop متکی بر دانش مجازی سازی پویش و محصولی با پشتیبانی معتبر میباشد.

این شیوه جداسازی مزیتهای گوناگونی برای سازمان به همراه دارد که از جمله آن عبارت است از:
1- استفاده از PVM Desktop نیازمند توسعه شبکه فیزیکی مجزا نمیباشد.
2- کاربر برای اتصال به اینترنت نیازمند کامپیوتر مجزا یا شبکه مجزا نمیباشد

سامانه مجازی سازی PVM

سامانه میز کار مجازی PVM Desktop

ارزش‌های ایجاد شده برای کارفرمایان پویش به واسطه استفاده از PVM

PVM و جداسازی اینترنت از شبکه داخلی

دانلود PVM

اپلاینسهای مجازی پویش (اپلیش Aplish)


در نظر داشته باشید اضافه شدن یک کامپیوتر به ازای هر کاربر، و یا شبکه فیزیکی مجزا، علاوه بر هزینه های خرید، هزینه های هنگفت پشتیبانی را برای سازمان به دنبال دارد.

استفاده از سامانه PVM Desktop امکان جداسازی اینترنت از شبکه داخلی را با استفاده از محصولی بومی و امن و با کمترین هزینه برای سازمان فراهم می آورد.

 

هم اکنون با ما تماس بگیرید.

 

 

امنیت راهکار PVM Desktop در جداسازی اینترنت

بستر ارتباطی کاربران با میز کار مجازی که به عنوان درگاه اتصال به اینترنت استفاده می‌شود به صورت کامل از بستر ارتباطی LAN سازمان مجزا میشود.
تمامی امکانات امنیتی زیر جهت اطمینان از رعایت مطلوب سطح امنیتی مناسب و جلوگیری از نشت اطلاعات در سازمان فراهم میگردند:

  • کاربر امکان اتصال تجهیزات جانبی usb به میزکار مجازی که جهت اتصال به اینترنت استفاده می‌شود را نخواهد داشت. در نتیجه از تمامی مخاطرات حاصل از استفاده از فلشها به صورت کامل جلوگیری خواهد شد.
  • امکان Copy-Paste اطلاعات بین سیستم اداری و میزکار مجازی اینترنت کاربر وجود ندارد.

به این شکل امکان تبادل بین دو سیستم حتی از طریق Copy-Pase که امکان تبادل دیتا را فراهم میکند به صورت کامل بسته شده است.

  • سیستم عامل میز کار مجازی کاربران از ویرویسی شدن به صورت کامل محافظت میشود.

در سیستم میز کار مجازی، فضای سیستم عامل از فضای دیتای کاربران به صورت کامل مجزا میباشد و سیستم عامل به صورت اصطلاحاً Freeze در اختیار کاربران قرار میگیرد. در نتیجه کاربران به هیچ شکل امکان اعمال تغییر در تنظیمات سیستم عامل چه به صورت سهوی (از طریق ویرویسها و ..) و یا عمدی را نخواهند داشت.

  • اعمال به روزرسانیهای امنیتی برای تمام کاربران صرفاً یکبار انجام میشود.

در PVM Desktop تمامی به روزرسانیهای امنیتی و یا تغییر در نرم افزارهای کاربران به صورت متمرکز و در سیستم عامل پایه و یکبار انجام میشود، متعاقب کلیه به روزرسانیها برای تمامی کاربران اعمال میشود.
به عبارتی این شیوه علاوه بر ذخیره زمان در اعمال تغییرات و به روزرسانیهای امنیتی برای کاربران سازمان، ایمن پذیری شبکه سازمان را در مقابل مخاطرات در کوتاه ترین زمان ممکن را فراهم می آورد.

 

 

خواهشمند است جهت دانلود سامانه PVM و رابط کاربری آن بر روی لینک زیر کلیک کنید:

 

دانلود سامانه PVM و رابط کاربری