دانشسرای پویش (جدول)

دانشسرای پویش (جدول)


در این قسمت شما بازدید کننده محترم قادر خواهید بود، مستندات مرتبط با دانش شرکت پویش داده نوین را دانلود و مطالعه بفرمایید. خواهشمند است نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را به پست الکترونیک شرکت به آدرس info@pdnsoft.com ارسال نمایید.

 

ردیف

عنوان دانش

توضیحات مستند

مرتبط با سامانه PVM

1

شیوه تنظیم شماره نسخه (Version) در توسعه نرم افزار

نحوه تغییر شماره نسخه ماژولها نشانگر تغییر انجام شده و همچنین سازگاری با نسخه‌های پایینتر ماژول مورد نظر میباشد.

در این مستند در ابتدا شیوه تعریف شماره نسخه در libtool بررسی می‌شود و در ادامه با توجه به الزامات برنامه‌های کلاستری، شیوه نسخه‌گذاری بسته‌ها و ماژولها مورد بررسی قرار میگیرد.

2

راه‌اندازی multipath در PVM

افزونگی در مسیرهای اتصال داده سرورهای به SAN Storage و تشخصی این افزونگی و مدیریت fail شدن مسیرها به نام multipath شناخته میشود. انواع روشها برای این موضوع وجود دارد همچون، مسیرهای مختلف به یک کنترلر، مسیرهای مختلف به دو کنترلر. در این مستند نحوه راه‌اندازی multipath در PVM مورد بررسی قرار میگیرد.

3

راهنمای انتقال و تبدیل دیسکهای VMWare به PVM

در این مستند نحوه انتقال ماشین‌های مجازی ویندوزی از VMWare  به PVM  ارائه شده است. جهت انتقال ماشین مجازی از vmware  به PVM  سه روش عمده وجود دارد:  روش اول تبدیل دیسک های مجازی به PVM ، روش دوم انتقال فایلها با استفاده از برنامه snapshot.exe  و روش سوم با استفاده از clonezilla‌ : . در مستند حاضر روشهای فوق مورد بررسی قرار گرفته است.

       

عمومی - تخصصی

1

بررسی نرم‌افزارهای زیرساخت ابر

مشخصهی اصلی رایانش ابری، فراهم ساختن زیرساخت IT و کاربردهای آن به شکل یک سرویس به طریقی توسعه‌پذیر میباشد.تاکنون نرم‌افزارهایی برای این منظور طراحی و پیاده‌سازی شده‌اند. در این گزارش قصد داریم سه مورد از این نرم‌افزارها را معرفی کنیم و مؤلفه‌های سازنده و معماری آن‌ها را مورد بررسی قرار دهیم.
2

تحلیل تاکتیکال بازار سرمایه (بورس)

امروزه بازارهای مالی بسیار مورد توجه قرار گرفته است. زیرا در این بازارها مبادلات کالاها و اوراق مختلف با کمترین هزینه و بیشترین سرعت امکان⁠پذیر است. موفقیت در این بازار مستلزم تجزیه و تحلیل دقیق بازار است که این تحلیل می⁠تواند به صورت بنیادی و یا تاکتیکی صورت گیرد. در این مستند به بررسی بازارهای مالی و تحلیل⁠های تاکتیکی در بازار پرداخته است.

3

تحلیل و تعیین بازار هدف محصولات نرم افزاری

گزینش بازار هدف براساس تقسیم⁠بندی بازار و توسعه و تدوین برنامه بازاریابی موثر برای موفقیت در بازار هدف دو بخش اساسی استراتژی بازاریابی است. تعیین صحیح بازار هدف در نهایت منجر به سودآوری برای شرکت خواهد شد.

تحلیل و تعیین بازار هدف برای شرکتهای فعال در زمینه تولید و خدمات نرم‌افزار چالش بسیار بزرگی است. شرکت پویش داده نوین با توجه به محصول تخصصی خود که دارای مشتریان خاص می⁠باشد، بازار هدف محصول خود را با استفاده از معیارهای مختلف تعیین نموده است. هم‌اکنون چارچوب و متد تحلیل بازار هدف محصولات نرم افزاری شرکت پویش داده نوین جهت استفاده عموم در دسترس قرار گرفته است.

       
فنی - تخصصی
1

پروژه IPTables-TNG

پروژه IPTables-TNG به منظور رفع کاستیهای IPTables و همچنین ایجاد تحول در نحوه جستجو در قوانین در IPTables تعریف شد. ویرایشهای اولیه این نرم‌افزار با استقبال قابل توجهی از سوی شرکتهای گوناگون همچون intel قرار گرفت.
مستند حاضر به بررسی اقدام‌ها انجام شده در این پروژه و همچنین خروجی تستهای صورت گرفته می پردازد.
2

شیوه‌های مختلف Packet Classification

فرآيند جداسازي بسته‌هاي شبکه در قالب جريانهاي مشخص، با نام دسته‌بندي بسته‌ها (Packet Classification)شناخته مي‌شود و هدف از آن ايجاد امکان انجام پردازشهاي ويژه هر جريان، بر روي جريان مربوطه مي‌باشد. هر جريان(Flow) توسط يک جداساز(Rule)، که شروطي را بر سرآيند بسته شبکه اعمال مي‌کند، مشخص مي‌شود.
در این مقاله انواع شیوه‌های Classification مورد بررسی قرار میگیرد.
3

بررسی Netfilter و IPTables

ساختار Netfilter جهت پردازش پویای بسته های شبکه در سیستم عامل لینوکس طراحی و پیاده‌سازی شده است. این مستند ضمن معرفی معماری Netfilter، معماری Iptables به عنوان ابزاری پیاده‌سازی شده بر مبنای Netfilter برای پالایش(Filtering) بسته های شبکه، را مورد بررسی قرار میدهد.
4

تنظیم و راه اندازی پورت iLO (کانفیگ iLO) در سرورهای HP

Integrated Lights-Out Management یا ILO نام تکنولوژی مورد استفاده شرکت HP در تجهیزات سرور تولید شده توسط این شرکت میباشد. در راه اندازی کلاستر های نرم افزاری استفاده از امکانات این پورت جهت خاموش و روشن کردن سرور بسیار حیاتی می‌باشد.
5

مفاهیم و نکات کلیدی در استفاده از Redhat Cluster

این مستند حاوی مفاهیم و نکات کلیدی در استفاده از Redhat Cluster می‌باشد.
6

بررسی HA و FT در VMware

HA به این معنی است که وقتی یک سرور فیزیکی مشکلی پیدا کرد تمام ماشینهای مجازی آن به سرور دیگر منتقل می شوند. باید یادآور شد که بخش عمده‌ای از این قابلیتها هم‌اکنون در PVM پیاده‌سازی شده است. در این مستند به بررسی HA و FT در VMware می پردازد.

7

تنطیم و راه اندازی tape

Tape‌ یکی از بهترین و ماندگارترین رسانه‌های ذخیره سازی میباشد. به همین دلیل در این مستند به نحوه به کارگیری و استفاده از این ابزار مهم پرداخته شده است. Linear Tape-Open) LTO)استانداردی است که توسط سه شرکت HP,IBM و Seagate ارائه شده است . نسل ۳ این تکنولوژی هم‌اکنون توسط PVM مورد استفاده قرار می‌گیرد.

8

راهنمای جامع دستورات لینوکس به زبان فارسی

در این مسیر از کتاب‌ها و سایت‌ها ومقالات فراوانی یاری جستیم و حاصل آن پیش روی شماست، امید است مورد استفاده قرار گیرد .طی این مستند نه تنها با مطالب بسیار جذاب و زیادی آشنا میگردید بلکه با سایت‌های ایرانی و خارجی مفیدی، که در تهیه مستند از مطالب آن‌ها استفاده گردیده است، نیز آشنا میگردید که جا دارد از زحمات پدید آوردگان این سایت‌ها قدردانی کنیم.
       
مرتبط با برنامه‌نویسی
1

کار با GNU Autotools

  Autoconf‬ابزاریست برای تولید ‪ script‬های پوسته که بسته های کد نرم افزار را بطور ‫خودکار به منظور انطباق با انواع کثیری از سامانه های مشابه ‪ unix‬ پیکربندی می‌نماید. این مستند به شرح نحوه ایجاد فایل ‪ configure‬ و ‪ Makefile‬ و قالب‬ ‫فایل های ‪ configure.ac‬ و ‪ Makefile.am‬ پرداخته است.
2

ساخت RPM از SourceRPM

با توجه به در اختیار بودن سورس سیستم عامل RedHat در قالب Source RPM و قابلیت اطمینان بالای این بسته‌های نرم‌افزاری، و همچنین وجود نرم‌افزارهای ویژه در قالب Source RPM، استفاده از این سورسها و بهینه‌سازی آنها جهت دستیابی به بسته‌های نرم‌افزاری قابل اطمینان بسیار با اهمیت است.