اخبار

سامانه PVM Desktop برگزیده دومین همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات مراکز علمی کشور

شناسه : 1584645

سامانه PVM Desktop برگزیده دومین همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات مراکز علمی کشور


همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات دانشگاهها و مراکز علمی ایران

دومین همایش مدیران فناوری اطلاعات دانشگاهها و مراکز علمی و پژوهشی سراسر کشور در تاریخ 21 خرداد 1393 با هدف تبادل دستاوردها و تجربيات با جامعه علمي كشور، آشنايي با ايده‌ها و فرصت‌هاي جديد جهت بهبود عملكرد فناوري اطلاعات و ايجاد بستري جهت به اشتراك‌گذاري دستاوردهاي مراكز علمي كشور در زمينه فناوري اطلاعات برگزار شد. در این دوره از همایش حدود 400 دستاورد به دبیرخانه همایش ارسال شد که 67 دستاورد در مرحله اول پذیرفته شدند و در مرحله دوم نیز 17 دستاورد به عنوان طرحهای برگزیده انتخاب شدند.

در روز برگزاری همایش پس از سخنرانی اولیه برخی مدیران و بزرگان، 9 دستاورد به ترتیب کار خود را در سالن همایش ارائه نمودند، که سامانه مدیریت میزکار مجازی پویش داده نوین (PVM Desktop) به عنوان اولین دستاورد توسط یکی از مدیران شرکت پویش داده نوین به طور کامل برای حضار معرفی شد.

سامانه PVM Desktop حاصل سالها تلاش و تحقیق شرکت پویش داده نوین در زمینه مجازی‌سازی و رایانش ابری است که هم اکنون به عنوان یک محصول داخلی مهم و پرکاربرد در حال استفاده می‌باشد. از مهمترین مزایای این سامانه می‌توان به 1- ارتقای امنیت بسیار بالای اطلاعات کاربران (کلاینت ها) -2 کاهش هزینه‌های خرید و نگهداری سیستمهای کاربران و 3- مدیریت بسیار مناسب و منعطف تمامی کاربران از رابط کاربری این سامانه اشاره نمود.

برگزار کننده اصلی این همایش پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (Irandoc) بود که با مشارکت و حمایت پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات ( مرکز تحقیقات مخابرات ایران)، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (عتف)، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دانشگاه آزاد اسلامی، شورای عالی فضای مجازی، مرکز ملي فضاي مجازي، مرکز تحقيقات سياست علمي کشور و انجمن علمي مديريت اطلاعات ايران در سالن همایشهای مرکز تحقیقات مخابرات ایران برگزار شد.

جهت اطلاعات بیشتر به آدرس ذیل مراجعه فرمائید.

  1. برنامه‌های همایش
  2. تقدیر از دستاوردهای برگزیده

پویش داده نوین