اخبار

قسمتی از سامانه PVM متن باز شد.

شناسه : 493003

قسمتی از سامانه PVM متن باز شد.


در راستای پیروی از متدولوژی متن‌باز صورت گرفت:

در راستای پیروی از متدولوژی متن‌باز اولین قسمت از کتابخانه PVM با نام PParam به همت متخصصان شرکت پویش داده نوین به صورت متن‌باز عرضه شد.

 با هدف بهره‌مندی محققین، اساتید، دانشجویان و مراکز علمی پژوهشی داخلی و خارجی یکی از اجزاء PVM با نام PParam متن باز گردید. PParam  بعد از چند سال استفاده در بسته نرم‌افزاری  PVM و رفع خطاهای احتمالی موجود به تازگی متن باز گردید.

PParam چیست و با چه هدفی تولید شده است؟

 از آنجا که در دنیای امروز تبادل و ذخیره‌سازی داده‌ها در قالب XML رواج یافته است لذا بر آن شدیم تا ساختاری را بوجود بیاوریم که برنامه نویسان شیء‌گرا بدون هیچگونه دغدغه‌ای در زمینه تبدیل اشیای موجود در برنامه در قالب XML قادر به برنامه نویسی باشند، این ایده سبب متولد شدن کتابخانه کارا و منعطف PParam گردید. برنامه نویسان با استفاده از این کتابخانه قادر خواهند بود فایل یا رشته‌ای در قالب XML در اشیای برنامه بارگذاری کنند و یا اعضای داده‌ای یک شی را تبدیل به XML نمایند. همچنین امکانات نوین دیگری ارائه می دهد که برنامه‌نویسی شیء گرا را به شبیه‌سازی دنیای واقعی نزدیکتر می‌کند.

لازم به ذکر است که این کتابخانه در چند پروژه عملیاتی بزرگ بخوبی امتحان خود را پس داده و ثابت کرده است طراحی و پیاده‌سازی پروژه‌های بزرگ با استفاده از مفاهیم و ابزارهای ارائه شده توسط این کتابخانه موجب سهولت و افزایش سرعت، هم در طراحی و هم در پیاد‌ه‌سازی خواهد شد.

PParam با زبان ++C توسعه یافته است و دارای مشابهی در دنیای فناوری اطلاعات از نظر ایده و شیوه عملکرد نمی‌باشد. جهت مشاهده کدهای PParam و توضیحات مربوطه به لینک زیر مراجعه فرمائید.

https://github.com/pdnsoft/PParam


پویش داده نوین