مدیریت Remote Site

مدیریت Remote SiteRemote Site در حقیقت سایت پشتیبان سیستم بوده که خود می تواند شامل سیستم‌های فیزیکی متعددی باشد. این سایت پشتیبان جهت نگهداری بکاپ های گرفته شده از ماشین‌ها استفاده می‌گردد .

سیستمهای موجود در سایت پیشتیبان میبایست قابلیت پشتیبانی از rsync را داشته باشند، در ساده‌ترین وضعیت میتوانید از یک سیستم‌عامل لینوکس با فضای حافظه مناسب استفاده کنید.

تمامی دیسکهای ماشینهای هدف بر اساس مسیر واقعی استرویجشان به شکل زیر به سرورهای پشتیبانی منتقل میشوند:

prefix/storage-path

برای تعریف یکRemote Site بر روی کلید Add کلیک می‌کنیم .

 

40

فرم اضافه نمودن Remote Site

 

  • ابتدا یک نام برای Remote Site جدید وارد می‌کنیم .
  • گزینه Prefix Path برای یکسان نمودن مسیر دیسک های موجود بر روی سرور و مسیر ذخیره سازی آن‌ها در Remote Site استفاده می‌گردد . چنانچه مسیر ذخیره سازی در محلی متفاوت از محل اصلی باشد ، این تفاوت موجود را در این قسمت می نویسیم .
  • و همچنین اگر پورت مربوط به SSH پورت پیش‌فرض آن (22) نباشد ، در قسمت SSH Port شماره پورت را وارد می‌کنیم .
  • در قسمت Set Hosts به معرفی Host های موجود در Remote Site می‌پردازیم .برای این منظور بایستی آدرس IP مربوط به Host و همچنین Username و Password مربوط به SSH را وارد نماییم .
  • هر Host میتواند به عنوان start point هاستهای موجود در کلاستر استفاده شود. Start Point بدین‌معنا است که هنگامی‌که عملیات پشتیبان‌گیری بر روی هاست در کلاستر شروع میشود از Start Point خود شروع به انتقال اطلاعات میکند و چنانچه عملیات موفقیت‌آمیز نبود این کار از طریق دیگر هاستها به صورت چرخشی انجام میپذیرد.
  • در بخش Set Default Host مشخص می‌کنیم که چنانچه در موقع تهییه بکاپ ماشین مورد نظر خاموش باشد، برای دسترسی به ماشین به صورت پیش‌فرض به کدام Host مراجعه گردد. قابل ذکر است عملیات پشتیبان‌گیری از ماشینهای روشن توسط سروری که بر روی آن در حال اجرا هستند انجام میپذیرد.
  • قابل ذکر است ماشین‌ مجازی روشن در مدت زمان پشتیبان‌گیری به وضعیت pause خواهد رفت.