نکاتی جالب و قابل توجه در مورد باج افزارها

نکاتی جالب و قابل توجه در مورد باج افزارهابر اساس گزارش Bloomberg صنعت باج افزارها به مدد دستیابی هکرهای به ابزارهای NSA و همچنین قابلیت مخفی بودن در BitCoin به شدت در حال گسترش است. باج افزارهای معمولا از نقاط آسیب پذیر Microsoft استفاده می‌کنند.

 

بر اساس گزارش Symantec در سال 2016 تعداد 436000 تاثیرپذیری از باج افزارها کشف شده که نسبت به سال گذشته 34 درصد رشد کرده است.

باج افزارهای صنعت جدیدی هستند که به جای فروختن اطلاعات به شخص ثالث، برای بازگرداندن اطلاعات و از حالت کد خارج کردن آن از قربانی پول مطالبه می‌کنند.

 

در ماههای اخیر یک ارائه دهنده خدمات web Hosting در کره جنوبی مجبور به پرداخت بیش از 1 میلیون دلار (تقریبا 4 میلیارد تومان) به منظور بازگرداندن اطلاعات خود شد. این عدد به عنوان بالاترین عدد در صنعت باج افزارها ثبت شده است.

این درحالی است که تمامی نقاط آسیب پذیری که توسط باج افزارهای مورد سوء استفاده قرار میگیرد توسط Microsoft در قالب ارائه Patchهایی مرتفع شده است. این موضوع اهمیت به روز بودن سیستمهای رایانه ای را بیش از پیش نشان می‌دهد.

 

یکی از سرویسهای بسیار خوب در شبکه های کامپیوتری که میتواند به بروزرسانی سیستمهای شبکه کمک شایانی کند و متعاقبا از مصرف بی رویه پهنای باند اینترنت جلوگیری کند سرویس WSUS هست.

سرویس WSUS یا سرویس بروزرسانی متمرکز Microsoft، بروزرسانی تمامی محصولات شرکت مایکروسافت را به صورت متمرکز دریافت کرده و با کنترل ادمین شبکه در اختیار رایانه های داخل سازمان قرار میدهد.

 

شرکت پویش داده نوین آمادگی دارد در کوتاهترین زمان و کمترین هزینه این سرویس را برای سازمان شما راه اندازی نماید.

هم اکنون با ما تماس بگیرید.

 

  • منبع:

https://www.bloomberg.com/news/articles/2017-06-27/ransomware-becomes-go-to-hack-as-bitcoin-rallies-nsa-tools-leak