پیکربندی و استفاده از پورت iLO

پیکربندی و استفاده از پورت iLOپورت ILO یکی از پورتهای مخصوص برند HP است . شما به کمک این پورت میتوانید به سرور متصل و از راه دور ضمن انجام تنظیمات اقدام به مدیریت سرور نمایید. یکی از ویژگی های این پورت امکان اتصال به سرور خاموش و یا دیدن خروجی کنسول سرور میباشد.

 

  • ILO چیست؟

Integrated Lights-Out Management یا ILO نام تکنولوژی مورد استفاده شرکت HP در تجهیزات سرور تولید شده توسط این شرکت میباشد. ILO در زمانی به کار میرود که شما به هر دلیلی و از راه دور نیازمند به دسترسی سطح پایین ( Out-Band Management ) به سرور خود میباشید.‌ البته در راه اندازی کلاستر های نرم افزاری استفاده از امکانات این پورت جهت خاموش و روشن کردن سرور بسیار حیاتی میباشد.

این امکان در عموم سرور های سری ۳۰۰ به بالای این شرکت ( به عنوان مثال DL380-G5 یا ML370-G6 ) به صورت پیش فرض وجود دارد.

کانکتور مورد استفاده در این تکنولوژی یک عدد کارت شبکه ۱۰۰Mbps میباشد که در کنار بقیه کانکتور های شبکه سرور و با برچسب ILO قابل شناسایی میباشد.

برای اتصال به iLO باید IP و نام کاربری و کلمه عبور پورت iLO را داشته باشیم. برای تنظیم اولیه پورت دو روش وجود دارد: روش اول: سرور را روشن نمایید در اولین صفحه بعد از بوت شدن سیستم کلید F8 را فشار دهید ( قبل از شروع به تست و بررسی raid controller‌ معمولاً با یک پیغام مناسب جهت ورود به محیط iLO‌ کلید F8‌ معرفی میشود)

 

این مقاله را به صورت کامل با دانلود مستند زیر مطالعه بفرمایید .

دانلود مستند