اولین سامانه ایرانی میز کار مجازی: مجازی سازی دسکتاپ (PVM Desktop) اولین سامانه ایرانی میز کار مجازی: مجازی سازی دسکتاپ (PVM Desktop)

PVM Desktop‌ یا «سامانه مدیریت میز کار مجازی پویش داده نوین» راهکار اختصاصی شرکت پویش داده نوین در جهت پیاده سازی تکنولوژی رایانش ابری خصوصی با سامانه نرم افزاری کاملا" ایرانی بوده که علاوه بر برخورداری از مزایای عمومی سامانه‌های خصوصی رایانش ابری، از ویژگی‌های منحصر بفردی جهت استفاده بهینه از منابع سخت افزاری موجود و نیز سامانه پشتیبان‌گیری و مانیتورینگ اطلاعات برخوردار است.

هدف PVM Desktop انتقال کامل پردازش و فضای ذخیره سازی کاربر از سمت کاربر(PC) به اتاق سرور میباشد. در این شیوه به ازای هر کاربر یک ماشین مجازی (میز کار مجازی) در اتاق سرور و بر بستر PVM ایجاد می‌شود و سپس امکان اتصال از راه دور برای کاربران فراهم می‌گردد.

 

مجازی‌سازی به شرط چاقو (جنس فروخته شده پس گرفته می‌شود)

PVM و جداسازی اینترنت از شبکه داخلی

ارزش‌های ایجاد شده برای کارفرمایان پویش به واسطه استفاده از PVM

دانلود PVM

اپلاینسهای مجازی پویش (اپلیش  Aplish)

 

کاربر جهت فعالیت به کنسول میزکار مجازی خود متصل می‌شود. تجربه کاربر در کار با PVM Desktop از منظر کارآیی و همچنین امکانات، همچون اتصال پرینتر، اسکنر و .. (ابزارهای محلی)، کاملاً منطبق با فضایی است که کاربر از یک PC استفاده میکند.

با استفاده از PVM Desktop امکان مدیریت یکجا و یکپارچه تمامی سیستمهای کاربران فراهم می‌شود و فضای داده‌ای تمامی کاربران به مرکز داده منتقل شده و به صورت متمرکز کنترل می‌گردد.

در سامانه PVM Desktop امکان اختصاص میزکارهای مجازی مختلف با اهداف گوناگون به کاربر وجود دارد. در صورت وجود شبکه‌های مختلف در محیط فعالیت، این امکان وجود دارد تا هر میزکار مجازی به شبکه مورد نیاز خود متصل شود

کاربران شخصی و یا اداری به دلیل اتصال به شبکه‌های گوناگون و یا برای اهداف مختلف، نیازمند استفاده از سیستم‌های فیزیکی متفاوت و جداگانه‌ای می‌باشند. این موضوع علاوه بر اشغال فضای کار، افزایش مصرف برق، کاهش تمرکز کاربر را به همراه خواهد داشت. به منظور مرتفع ساختن این مشکلات و رسیدن به اهداف فوق محصول استراتژیک PVM Desktop‌ طراحی و توسعه یافته است.

PVM Desktop‌ در‌ واقع بستر پیاده‌سازی فناوری رایانش ابری را فراهم می‌آورد و کاربران را قادر می‌سازد تا با داشتن یک سکوی سخت‌افزاری، از چند سیستم‌ عامل مجزا و متفاوت بطور همزمان استفاده نمایند. بنابراین استفاده از این سیستم نیاز به وجود سیستم‌های مجزا را مرتفع ساخته و علاوه بر خلوت سازی محیط کار، کاهش مصرف انرژی را نیز به دنبال دارد. در صورت وجود شبکه‌های مختلف در محیط فعالیت، این امکان وجود دارد تا هر ماشین‌ مجازی به شبکه مورد نیاز خود متصل شود.

 

یکی از کاربردهای مهم PVM Desktop جداسازی اینترنت از شبکه داخلی هست.

 

PVM Desktop‌ نیاز به شبکه‌های فیزیکی گوناگون برای ایزوله کردن فضای کاری کاربر جهت شبکه داخلی و اینترنت (و یا هر شبکه مورد نظر دیگر) را مرتفع می‌سازد. PVM Desktop‌ از شبکه موجود برای تفکیک فضاهای کاری استفاده می‌کند که مزیت عمده این موضوع صرفه‌جویی در هزینه‌ها و جلوگیری از اتلاف منابع مالی سازمان ‌می‌باشد. از دیگر مزایای PVM Desktop می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  • امکان استفاده از PCهای موجود و قدیمی به عنوان سکوی کاربری
  • مکان استفاده از ThinClientهای موجود در سازمانها
  • افزایش امنیت
  • پشتیبان‌گیری از اطلاعات
  • عدم دسترسی کاربر به منابع سیستم فیزیکی
  • مدیریت از راه دور
  • کاهش هزینه ها
  • رهایی از خرابی‌های مکرر سیستم‌های کاربران

 

خواهشمند است جهت دانلود سامانه PVM و رابط کاربری آن بر روی لینک مقابل کلیک کنید:

 

 

دانلود سامانه PVM و رابط کاربری

 

هم اکنون با ما تماس بگیرید.