نمایش مطلب نمایش مطلب

مدیریت کلاستر در PVMM


منظور از کلاستر هسته ی PVM است که برروی یک یا چند هاست فیزیکی در حال اجرا است. در نسخه ی دوم از رابط کاربری این امکان وجود دارد تا بتوان به طور همزمان به چندین کلاستر متصل شد . برای برقراری ارتباط با هسته ی PVM لازم است تا یک اتصال SSH داشته باشیم.

برای مدیریت اطلاعات کلاسترها بر روی cluster list در ساختار درختی دو بار کلیک کنید. پنجره cluster list در تصویر 7 نمایش داده می شود.

در این پنجره شما لیستی از کلاسترهای اضافه شده توسط کاربر به همراه یک نوار ابزار شامل دکمه های عملیاتی و امکان جستجو را مشاهده می کنید.

 

20

 

با انتخاب یک کلاستر از لیست و کلیک دکمه remove می توان کلاستر را حذف کرد. با زدن دکمه edit پنجره نمایش داده شده در تصویر8 باز میشود.

  • Owner عنوانی برای کلاستر است.
  • Ip و شماره پورت برای برقراری ارتباط با هسته ی PVM است.
  • نام کاربری و پسورد که بر روی هسته ی PVM تعریف شده است .

در صورتی که تمایل دارید در هنگام اجرای رابط کاربری، به صورت خودکار به کلاستری متصل شود گزینه ی auto connect in login را انتخاب کنید.

برای به هنگام بودن اطلاعات در رابط کاربری در بازه های زمانی مشخص که header refresh period نامیده می شود. رابط کاربری تمام اطلاعات را از هسته PVM دریافت می‌کند و اطلاعات Cache خود را به روز می کند.

به صورت پیش‌فرض مقدار آن 30 ثانیه است. اگر این مقدار خیلی کم باشد سربار رابط کاربری بالا می رود. همچنین اگر این مقدار زیاد باشد اطلاعاتی که در سمت رابط کاربری نمایش داده می‌شود ممکن است آخرین وضعیت اطلاعات نباشد. مقدار 30 ثانیه خوب است.

21

 

برای برقرای ارتباط، کلاستر را از لیست انتخاب کنید سپس دکمه connect را در بالای لیست کلیک کنید.

سپس برنامه شروع به برقراری ارتباط با کلاستر میکند . وضعیت ارتباط با کلاستر در جدول زیر توضیح داده شده است.

Screen Shot 2015-08-20 at 1.50.22 PM

آدرس کوتاه :