نمایش مطلب نمایش مطلب

گزارش فعالیتها، مسیر توسعه PVM، به کارفرمایان محترم


کارفرمای محترم و بزرگوار شرکت پویش داده نوین

سلام

 

 

احتراماً پیرو آخرین گزارش فعالیت در ابتدای سال 1394، بر خود لازم دیدیم جنابعالی را در جریان آخرین اقدام‌های صورت گرفته تا این لحظه، در راستای توسعه PVM، قرار دهیم.

همچنانکه همراهی کنونی ما، طلیعه آینده‌ای روشن‌تر از امروز را برای ایران عزیزمان نوید میدهد، ضمن ابراز خرسندی از تداوم افتخار همراهی با شما و آرزوی عمری پربرکت برای جنابعالی، امید داریم تلاشهای تیم شرکت پویش داده نوین، زمینه رضایت و افتخار متقابل شما از فعالیتهای صورت گرفته را فراهم آورد. چرا که آرزوی ما نقش بند لبخند رضایت بر لبان شما و احساس غرور از کاربری یک نرم‌افزار سیستمی ایرانی میباشد.

مفتخر است مواردی را که تا کنون و در سال جاری موفق به اتمام و ارایه آن به شما کارفرمای محترم شده‌ایم، به شرح زیر تقدیم نماید:

 • همچنانکه در آخرین گزارش فعالیت قول داده بودیم، امکان دانلود سامانه PVM از طریق سایت شرکت در اردی‌بهشت ماه سال جاری فراهم شد.

این مهم که حاصل تلاشهای بی‌وقفه تیم شرکت در سال 1393 به جهت توسعه قابلیتهای لازم جهت ارایه PVM در قالب CD بود، در راستای توصیه‌های کارفرمایان محترم برنامه‌ریزی و به انجام رسید.

کلیه مستندات لازم جهت نصب و کاربری سامانه از طریق سایت شرکت در دسترس قرار گرفت. میتوان گفت جزء نادر مواردی است که در کشور، نرم افزاری به این شکل و با هدف سهولت دسترسی کارفرمایان به سامانه و استقلال ایشان، عرضه شده است.

 • در راستای سیاست‌های کلان شرکت پویش داده نوین، نسخه پیش تولید سامانه PVM یا PVM Prototype به صورت کاملا متن باز، در قالب دو پروژه (pvmctl, pcad)، ارایه گردید. این مهم با هدف بهره‌مندی کارفرمایان، محققین، اساتید، دانشجویان و مراکز علمی پژوهشی داخلی و خارجی صورت پذیرفت.

 • مزید استحضار است که در این چند ماه بر شمار خانواده همیشه پویا و سربلند پویش اضافه گردید.

در چند ماهه اخیر کلیه فعالیتهای تیم فنی شرکت در جهت اخذ تاییدیه امنیتی سازمان فناوری اطلاعات و اعمال قابلیتهای جدید، برنامه‌ریزی و متمرکز شده است. در این راستا قابلیتهای بسیار زیادی حاصل نیازمندیهای سند امنیتی و همچنین نیازهای اعلام شده توسط کارفرمایان محترم به سامانهPVM افزوده شده است که برخی از این موارد به شرح زیر تقدیم میگردد:

 • امکان Auto Start ماشینهای مجازی در هنگام راه اندازی سامانه PVM.

 • بازبینی مدیریت کاربران و قابلیت اعمال سطوح دسترسی مختلف برای مدیران شبکه.

 • بازبینی ماژول لاگ و تمامی متون لاگها به منظور تولید لاگهای بهتر و خواناتر برای کاربران.

 • اماکن اتصال به سامانه PVM از طریق پروتکل TLS در کنار پروتکل SSH.

 • افزایش پایداری سامانه با تغییر در نحوه اجرا و مدیریت ماشینهای مجازی و سوییجهای مجازی.

 • تغییر در الگوریتم تقسیم بار به جهت تقسیم بار بهتر ماشینهای مجازی.

 • تغییر در نحوه محاسبه میزان RAM استفاده شده در سیستم فیزیکی.

 • رفع باگهای گزارش شده توسط کارفرمایان.

مفتخر است به استحضار برساند رابط کاربری PVM یا PVM Manager به صورت کامل بازبینی شده است و فرمهای متعددی در راستای راحتی کاربران طراحی مجدد شده اند. این نوید را به شما میدهیم که در نسخه بعدی PVM، شاهد رابط کاربری جذابتر و راحتتری باشید.

ما امیدواریم تا انتهای سال جاری امکان ارایه نسخه جدید PVM به کارفرمایان محترم فراهم گردد.

امید داریم با ارایه نسخه جدید سامانه PVM ، موجبات رضایت بیشتر شما را فراهم آوریم، تا به مدد رضایت شما، مسیر توسعه زیرساختی ترین نرم‌افزار کشور را با سرعت و قوت قلب بیشتری ادامه دهیم. همچنین امیدواریم در گزارش بعدی، راه اندازی کامل دفتر تهران را به استحضار شما برسانیم.

 

در پایان ضمن ابراز خرسندی مجدد از همراهی افرادی متمایز و منحصر به فرد با محصول منحصر به فرد ایرانی، آرزوی توفیقات روز افزون و تداوم طلیعه امید در قلب بزرگ و دور اندیش شما را داریم.

 

همواره سرافراز و پیروز بمانید.

با تشکر

حمید رضا جعفریان مقدم

مدیر عامل

دریافت پیام مدیریت شرکت

 

آدرس کوتاه :